«Πάντα εκκαλύπτων ο χρόνος εις το φως άγει» / «Ο χρόνος αποκαλύπτει τα πάντα και τα φέρνει στο φως» - Σοφοκλής, 496-406 π.Χ.

18/12/11

Φυσιολογική ήττα για τις γυναίκες του ΓΑΣ Κομοτηνή από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας μπάσκετ γυναικών, η ομάδα του ΓΑΣ Κομοτηνή υπέστη φυσιολογική ήττα από τον Ολυμπιακό Βόλου, ένα από τα επικρατέστερα φαβορί για άνοδο στην Α1, με σκορ 51-71, το πρωί της Κυριακής (18/12), στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής.
Η ομάδα του ΓΑΣ πάλεψε με όσες δυνάμεις είχε απέναντι σε ένα πολύ δυνατό αντίπαλο, δείχνοντας πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο Β ημίχρονο, ενώ πραγματοποίησε ένα πολύ κακό ξεκίνημα, πετυχαίνοτας μόλις 3 πόντους στο 1ο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 3-24, 18-43, 35-63, 51-71

ΓΑΣ Κομοτηνή (Κουκοβίνος): Σεβδυνίδου 15(3), Τσακίρη Αν 2, Λιούρτα Ευ 4, Λιούρτα Χαρ 5, Κεχαγιά 11, Δοκούτση 3(1), Ψυλλάκη 9

Ολυμπιακός Βόλου: Κυριατζίδου 4, Σουλτάνη 5, Μαρίνου 14(2), Παύλου 3, Κουφογιάννη 21, Καραμπατζάκη 10, Ζήτη 3(1), Θανασούλη, Πυλαρινού 11(1).